Římské památky

Koloseum (Římské Koloseum)

Jedná se vlastně o velký elipsovitý amfiteátr v centru města Říma. Jde o největší amfiteátr, který byl kdy v Římské říši postaven. Je to jedno z největších a nejimpozantnějších staveb římské architektury.

Původně bylo schopno pojmout až 50.000 diváků a bylo užíváno pro gladiátorské boje a veřejné vystupování jako např. popravy, rekonstrukce bitev a dramata založená na římské mytologii. Koloseum je dnes ikonickým symbolem císařského Říma a jednou z nejpopulárnějších římských a i italských turistických atrakcí.

VSTUPNÉ: 12.00 € (vstup kombinován s Palatinem)

 

Pantheon

Nejvýznamnější a nejzachovalejší antickým chrám v Římě, zároveň místo posledního odpočinku Raffaela, ohromuje návštěvníky kopulí s okulem, jímž dovnitř pronikají sluneční paprsky.

VSTUPNÉ: ZDARMA


Fontána di Trevi

je největší fontánou v Římě vysoká 25,9 m a 19,8 m široká. Hlavním stavitelem byl Nicola Salvi a stavba této fontány mu trvala třicet let. Zajímavostí je že tato fontána denně spolyká kolem 3000 EUR, což je částka kterou v průměru turisté do fontány nahází. Pokud by jste si však lovením mincí chtěli navýšit Váš cestovatelský rozpočet, asi Vás zklamu, sbírání mincí je zakázáno itlaským zákonem.

VSTUPNÉ: ZDARMA

 

Bazilika sv. Petra

Je jednou z nejsvatějších a zároveň nejstarších křesťanských staveb na světě. Nalézá se zde tradiční místo posledního odpočinku papežů. Kosntrukce baziliky, jež se dochovala do naších časů, začala v roce 1506 a byla dokončena o více než sto let později. Ačkoliv se nejedná o nejdůležitější z křesťanských míst, pořádají se tu pravidelně papežské ceremonie.Rozlehlá budova může pojmout až 60.000 věřících.

VSTUPNÉ: Vstup do Bazilika je ZDRMA, platí se pouze návštěva kupole (5 € po schodech a 7,5 € výtahem), Sixtinská kaple 11 €, Vatikánské muzeum 12 €

 

Forum Romanum

Je nejstarší římskou částí. V dobách starého antického Říma bylo středem veškerého dění. Bylo jakýmsi obchodní centrem, kde se potkávali lidé, probíhal veřejný život a soudy. Macházejí se zde charakteristické chrámy, monumenty a baziliky zasvěcené bohům.

VSTUPNÉ: ZDARMA

 

Španělské schody

Nacházejí se na Piazza di Spagna a jsou známé ze slavných italských módních přehlídek i filmů. Scházejí se zde mladí lidé a tráví tu spolu volné chvíle. Schodiště má celem 183 schodů stoupajících k náměstí Trinita dei Monti.

VSTUPNÉ: ZDARMA

 

Návštěva kostelů, chrámů je v Římě ZDARMA.